RUSIJA: Zapad nije izvukao pouku iz NATO agresije na SRJ
25. mart 2017.

„Orlovima“ prija gruzijski čaj

REPREZENTACIJA

Reprezentacija Srbije savladala je Gruziju rezultatom 3:1 na gostovanju u Tbilisiju i napravila veliki korak ka plasmanu na Svetski šampionat u Rusiji. Tamo našu selekciju vode upravo ovakvi trijumfi izvojevani uz više sreće, koja je nekad neophodna.

GRUZIJA – SRBIJA 1:3 (1:1)
Strelci: Kačarava 6 – Tadić 45 pen, Mitrović 67, Gaćinović 87
. Stadion: Boris Paičadze, Gledalaca: 40.000, Sudija: Feliks Cvajer. Žuti kartoni: Kankava, Kakabadze.

GRUZIJA: Lorija, Kakabadze  (od 69. Arabidze), Kvrikvelija, Kašia, Navalovski, Kvekvešviri, Kazaišvili ( od 83.Kvilitaija), Gvilija (od 90. Jiguari), Kankava, Anaidze, Kačarava.

SRBIJA: Stojković. Ivanović, Maksimović, Kolarov, Rukavina, Matić, Milivojević, Obradović (od 46. Vuković), Tadić, Kostić (od 80. Gaćinović), Mitrović (od 69. Gudelj).

Očajno izdanje naše selekcije u prvom poluvremenu nije se osvetilo Muslinovim izabranicima. Nakon katastrofalne greške Kolaraova u šestom minutu domaćin preko Kačarave stiže do vođstva. Nikakvo rešenje nisu srpski igrači imali za raspoložene Gruzine i samo ih je sebičnost Kazašvilija spasila da ne prime drugi gol u 35. minutu. Golman Stojković je imao nekoliko sigurnih intervencija u ovom delu meča i tako ostavio mogućnost da se ostvari preokret. Do toga je došlo u finišu poluvremena. Kostić je iznudio penal, koji je Tadić sigurno realizovao za 1:1.

U nastavku domaćin opasno preti, ali Stojković sigurno sve šuteve brani. Onda maestralni Tadić upošljava do tada ne mnogo zapaženog Mitrovića, koji šalje pravu bombu u mrežu domaćina za 2:1 u 65. minutu. Znatno bolja igra orlova u drugom poluvremenu i prave izmene omogućile su da debitant Gačinović. Ponovo na tadićevu asistenciju postigne svoj reprezentativni prvenac za ubedljivih 3:1 u završnici meča.

Srbija nije blistala u Gruziji, ali fantastični Tadić, snalažljivi Mitrović, odlični Stojković, Rukavina, Kostić i debitant Gaćinović su bili dovoljni za nova tri boda.

Selektor Slavoljub Muslin je bio realan posle meča i ovako je ocenio nastaup svojih izabranika:

– Rusija je još uvek jako daleko. Prvo poluvreme sinoćnjeg meča je najgore odigrano otkako sam preuzeo reprezentaciju. Pogrešili smo oni su nas kaznili i došli do prednosti i dobili na samopouzdanju. Bilo nam je mnogo lakše u drugom delu igre, jer smo imali nerešen rezultat i igrali smo bolje. Tri pobede uz dva nerešena meča na polovini kvalifikacija me veoma raduju, ali smo tek na polovini kvalifikacija. Da smo primili drugi gol teško bi se vratili. Fudbal je ponekad nepravedan– rekao je Muslin.

Sjajan debi Mijata Gaćinovića. Praktićno je u prvom kontaktu sa loptom postigao gol:

– Ovo sam sanjao od kad sam počeo da se bavim fudbalom. Nisam mogao da zamislim bolji debi, gol i pobeda. Bilo je teško, ali najvažnije je da smo osvojili bodove i spremni dočekujemo nastavak kvalifikacijakratko je rekao Gaćinović.

Rezultati konkurenata su bili više nego povoljni za naš državni tim, koji će 11. juna dočekati Vels bez prve zvezde Gereta Bejla. Igrač Reala zbog kartona nema pravo nastupa u meču protiv Srbije.