Da li vam povremeno gladovanje može pomoći da smršate?
3. avgust 2017.
SRPSKI RADIKALI: PITANJE KOSOVA I METOHIJE TREBA ZAMRZNUTI
4. avgust 2017.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, remizirali su sa Olimpijakosom 2:2 (1:1) u revanšu u Pireju.

Crno – bele su koštali jeftino primljeni golovi u Grčkoj i u Beogradu gde su poraženi 3:1, pa su eliminisani iz borbe za elitno takmičenje ukupnom rezultatom 5:3.

Međutim, tim Miroslava Đukića nije razočarao navijače i srpsku fudbalsku javnost, štaviše, pokazao je da ima kvalitet da se nosi sa mnogo bogatijim evropskim klubovima.

Srpski vicešampion je nadigrao grčkog velikana tokom većeg dela meča na prepunom Karaiskakisu i najavio lepu fudbalsku jesen.

Partizan je imao više od igre u Pireju, posebno u prvih 45 minuta, ali je Olimpijakos skoro savršeno koristio svoje šanse i iz tri šuta postigao dva gola koja su stavila tačku na dvomeč početkom drugog poluvremena.

Da srpski šampion nije daleko od nivoa domaćina pokazao je 15. minutu kada je posle centaršuta Jankovića na drugoj stativi Đurđević šutirao glavom, ali krajenjim naporom brani golman Olimpijakosa.

Prvih 45 minuta obeležila su upravo dvojica golmana, Olimpijakos je poveo golom Mehdija Karsela – Gonzalesa iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, nakon što je lopta prošla kroz ruke Filipu Kljajiću, u 22. minutu.

Ipak, 11 minuta kasnije njegov kolega s druge strane Stefanos Kapino loše reaguje posle snažnog udarca Marka Jankovića sa ivice kaznenog prostora, lopta se odbija od njega do Sejdube Sume koji poravnava rezultat.

U završnici prvih 45 minuta Partizan je zapretio još nekoliko puta, ali Tavamba i Đurđević ne uspevaju da preokrenu rezultat.

Partizan je nastavio u istom stilu na startu drugog poluvremenam, odmah je zapretio Olimpijakosu, ali Đurđević dobija suviše sporu loptu od Evertona, pa je propala šansa da napadač Partizana izađe možda sam na Kapina.

A onda se ponovila situacija iz prvog poluvremena, nakon što je Partizan kontrolisao meč, Olimpijakos je „poentirao“ iz prve šanse koju je stvorio.

Kurtis je posle jedne naizgled bezopasne akcija domaćina ubacio loptu sa leve strane na peterac, gde je bio sam kapiten Konstantinos Fortunis i trzajem glavom lako trese mrežu crno-belih u 51. minutu.

Taj gol je i definitivno značio kraj svih nada za Partizan, ali se tim Miroslava Đukića nije predao, nastavio je da igra u svom ritmu i traži bar remi u Pireju.

Izgledalo je da će doživeti novi poraz, ali pet minuta pre kraja upornost se isplatila, Janković po ko zna koji put odlično prolazi po desnoj strani, pronalazi u kaznenom Đurđevića koji matira Kapina za zasluženih 2:2.

Malo je nedostajalo da Partizan pobedi u Pireju, Janković je imao zicer posle greške domaće odbrane, ali dekoncentracija ga je skupo koštala, u situaciji jedan na jedan sa golmanom na 5 – 6 metara od gola on loptu šalje iznad prečke.

Olimpijakos ide u baraž za Ligu šampiona, dok će Partizan sezonu na međunarodnoj sceni nastaviti u plej – ofu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: B92/Avalainfo.net