TIHOMIR – TIKA STANIĆ:TIKA DIJALEKTIKA
21. januar 2018.
NA FDU SU UČILI LJUDE DA NE TREBA DA RADE FILMOVE KAKVE JA RADIM
23. januar 2018.

Srpski teniser Novak Đoković igra protiv Korejca Hjeona Čunga u osmini finala Australijan opena. Čung je dobio prvi set nakon taj brejka (7:4). U drugom setu rezultat je 6:5 za Korejca.

Ovo je drugi sudar dvojice tenisera i to ponovo na Australijan openu, nakon što je pre dve godine Đoković slavio 6:3, 6:2, 6:4.

Tok meča:

Drugi set:

Novak servira za izjednačenje u drugom setu. Nakon dve gem lopte, osvaja prvu i izjednačuje na 4:4.

Đoković ima dve brejk lopte, koristi prvu i pravi ribrejk – 4:3.

Đoković nakon gem lopte, neiznuđenom greškom daje izjednačenje Čungu. Čung greškom Đokovića dolazi do brejk lopte. Đoković izjednačuje. Nakon gem lopte forhendom osvaja gem – 4:2.

Korejac dominantan na svom servisu, vodi 4:1.

Đoković servira i dobija gem, smanjuje na 3:1.

Siguran na servisu Čung osvaja gem 3:0.

Đoković daje dve brejk šanse Čungu, prvu iskorištava i vodi 2:0.

Čung je spasio četiri brejk lopte i poveo 1:0 na početku drugog seta.

Prvi set:

Iako se činilo da je Novak bliži osvajanju prvog seta, dve vezane greške na svoj servis u taj brejku, omogućili su Čungu da osvoji set. Rezultat u taj brejku 7:4 za Korejca.

Novak posle velike borbe osvaja gem na svoj servis i konačno vodi u prvom setu. Nivo igre sada je primetno veći, a i proradili su neki segmenti (servis, pre svega) koji su do sada bili nekarakteristično slabi.

Drugi brejk Đokovića za spas prvog seta! Trenutno je 5:5.

Konačno i Đoković stiže do brejka. Srpski teniser uspeva da iskoristi petu brejk priliku u šestom gemu i uspeva da prepolovi prednost rivala (2:4).

Još jedan brejk pravi Korejac, koji ima veoma komotnih 3:0 u prvom setu.

Brejk Čunga odmah na startu, uz obilatu pomoć samog srpskog igrača, koji je napravio dve duple servis greške.

Meč je počeo, prvi na servisu je Novak Đoković.

Izvor: RTV, Tanjug, RTS, Avalainfo.net