12. jun 2017.
DARKO MLADIĆ, SIN RATKA MLADIĆA – ZAPANJIO SRBIJU!
13. jun 2017.

SRBIJA – VELS 1:1 (0:1)
Stadion: Rajko Mitić;, Gledalaca: 40.000, Sudija: Žorže de Souza (Portugalija), Strelci: (Mitrović 73,  Remzi 35. pen), Žuti kartoni: Stojković, Milivojević (Srbija), Alen, Ganter (Vels).

Srbija: Stojković, Ivanović, Nastasić, Vuković, Rukavina, Milivojević (od 63. Gudelj), Matić, Kolarov, Kostić (od 66. Prijović), Tadić, Mitrović.
Vels: Henesi, Ričards, Dejvis, Čester, Vilijams, Ganter, Ledli, Edvards (od 72.Huvs), Alen, Remzi, Vouks ( od 85. Laurens).

Srbija je uspela da izvuče bod na svom terenu protiv odličnih Velšana. Iako bez prve zvezde Bejla i još nekoliko standardnih reprezentativaca „zmajevi“ su pokazali da znaju da igraju na rezultat. Pun stadion i odlična atmosfera nisu bili dovoljna inspiracija našem državnom timu da pobedom praktično overi vizu sa Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Ra“Orlovi“ ne blistaju u ovim kvalifikacijama, ali najbitniji su rezultati, koji im idu na ruku, ali je jasno da je put do plasmana na Svetsko prvenstvo još uvek daleko. Svojim greškama srpski reprezentativci su dozvolili rivalu da kontroliše gotovo čitavu utakmicu.

Smušeno su  Muslinovi izabranici počeli meč. Gosti disciplinovani i taktički odlično ukomponovani udaljili su naše napadače od svog gola. U 35. minutu  dve vezane greške prvo  golmana Stojkovića, koji bespotrebno istrčava i pravi faul, a  potom je Luka Milivojević načinio jedanaesterac. Siguran izvođač penala i strelac gola za Velšane bio je Aron Remzi.

U drugom poluvremenu Srbija kreće u opsadu gola gostiju i možda je naša selekcija oštećena za najstrožu kaznu početkom tog dela igre. Međutim nikako nismo uspevali da napravimo ozbiljnu priliku. Sve do momenta kada je Muslin izvršio izmene. Prva je Gudelj je ušao umesto Milivojevića, a debitant Aleksandar Prijović zamenio je Filipa Kostića.

Naš spasilac Aleksandar Mitrović je postigao gol u 73. minutu, ali ulogu heroja mora da podeli  sa asistentom Prijovićem. Čeinilo se da su Velšani potpuno umrtvili igru srpskog tima, kada je usledilo izjednačenje. Prijović je primio loptu u šesnaestercu rivala, petom proigrao Mitrovića, ovaj je driblingom izbacio čuvara i pogodio mrežu Velsa 1:1.

Sjajnu priliku su imali gosti u 80. minutu. Remzi je maestralno proigrao Alena, koji šutira, ali je Stojković odbranio.

Selektor Slavoljub Muslin istakao je da su njegovi igrači odigrali slabije nego u prethodnim mečevima:

– Razočaran sam ishodom, ali ne može svaka utakmica da se dobije. Idemo dalje, ništa nije izgubljeno. Žao mi je što publici nismo podarili pobedu, ali nadam se da će sledeći put ponovo biti krcat stadion i da ćemo tada slaviti. Loše smo počeli, publika je bila podrška, ali su igrači imali previše pritiska. Primili smo gol iz individualne greške, koja je mogla biti izbegnuta i to nas je još više omelo da počnemo da igramo. U drugom poluvremenu smo počeli da igramo bolje, oni su se branili, a mi stvorili neke šanse koje nismo iskoristili. Vels je pokazao da ne zavisi od Bejla, a suđenje ne bih komentarisao. sumirao je utiske Muslin.

Srbija se nalazi na deobi prvog mesta sa Republikom Irskom, obe selekcije imaju po 12 bodova. Vels i Austrija imaju po osam.