21. maj 2017.
Ljubavne priče: princeze Dajane, Napoleona, Dostojevskog
22. maj 2017.

PARTIZAN – MLADOST 5:0 (2:0)

Stadion Partizana, Gledalaca: 27.000, Sudija: Milorad Mažić (Vrbas), Strelci: Leonardo 18, 65, Jevtović 37, Janković 70, Kosović 81, Žuti kartoni: Saničanin (Mladost)

PARTIZAN: N. Stevanović, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković (od 77. Tavamba), Leonardo (od 71. Everton), Mihajlović (od 66. Đuričković), Đurđević.

MLADOST: Krznarić, Andrić, Nebojša Gavrić (od 46. Golubović), Šatara, Saničanin, Tumbasević (od 73. Pavlović), Pejović, Pešić, Radivojević, Nenad Gavrić (od 62. Čečarić), Jovanović.

Fudbaleri Partizana osvojili su 27. titulu državnog šampiona. Crno-beli su završili su sjajnu sezonu u prvenstvu ubedljivom pobedom protiv Mladosti rezultatom 5:0.

Partizan je na prvom mestu u ovom prvenstvu proveo svega dve nedelje, ali je i to bilo dovoljno da prvi prođe kroz cilj. Izabranici Marka Nikolića zaista su prikazali najbolji fudbal u šampionatu. Imaju seriju bez poraza od 36 utakmica od toga samo pet u Kupu Srbije. U direktnim duelima sa “večitim rivalom” ostvarene su dve pobede i jedan remi. Mada je i taj bod Zvezda osvojila golom iz gol-auta. Partizan je u svojim redovima ove sezone imao fantastičan dvojac Leonardo – Đurđević, koji su postigli zajedno 48 pogodaka svako po 24. Zlatna kopaćka je pripala srpskom reprezentativcu jer je odigrao manje utakmica a postigao isti broj golova kao i Brazilac.

Domaći tim je pred prepunim tribinama lako kontrolisao utakmicu. Sastav iz Lučana bio je rasterećen, jer je obezbedio izlazak na međunarodnu scenu. Ekipa gostiju imala je što Španci vole da kažu ulogu “deveruše” za tim koji učestvuje na proslavi šampionske titule.

Crno-beli dolaze u vođstvo u 18. minutu. Kosović ubacuje loptu u šesnaesterac, Janković je sjajno prima i petom asistira ka Leonardu koji je lagano smešta u gol.

Partizan dolazi do drugog gola u 37. minutu. Vulićević je uočio samog Jevtovića koji se lepo namestio i sa distance poslao loptu iza leđa Krznarića.

Isti ritam viđen je u nastavku meča. Nakon nekoliko nedovoljno konkretnih akcija crno-belih, sevnula je kontra u 65. minutu, a na asistenciju Đurđevića svoj drugi gol na meču postiže Leonardo za 3:0. Šampionsko slavlje uveliko je većpočelo na tribinama, ali kanonada crno – belih je nastavljena. U 71. minutu postignut je i četvrti gol. Leonardo je asistencijom uzvratio Jankoviću koji se upisuje u listu strelaca. Deset minuta kasnije Kosović je lepim pogotkom za 5:0 okončao golgotu Lučanaca.

Susret je obeležio neobičan incident. Na poluvremenu su neodgovorni navijači sa partizanove klupe uzeli dresove kapitena Ilića i Đilasa. Pokušaj pronalaženja i vraćanja  dresova nije uspeo- Legendarni kapiten tako nije dobio priliku da odigra petnaestak možda i oproštajnih minuta u crno-belom dresu.

Trener Partizana, Marko Nikolić, nije krio zadovoljstvo nakon osvojene svoje prve titule u karijeri.

– Velika stvar je ova titula, Osvojena je na specifičan način. Momci su bili toliko fokusirani na prave stvari i najzaslužniji su za ovu titulu tako da im čestitam još jednom. Zaistam mnogo važna titula i ja sam neizmerno srećan. Odluka da se vratim u Partizan bila je prava – rekao je Nikolić.

Slavlje crno-belih sa stadiona u Humskoj preneto je na Beogradske ulice do kasno u noć.