Leonardo ugasio Zvedu i vratio crno-bele u šampionsku trku

REN: LEKOVITA MOĆ OVE BILJKE VREDI SUVOG ZLATA!
18. april 2017.
Dečiji dani kulture
20. april 2017.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 1:3 (0:1)

Stadion: Rajko Mitić;. Gledalaca: 26.000, Sudija: Danilo Grujić (Niš) Strelci: Boaći 48 – Leonardo 21, 79, Tavamba 70, Žuti kartoni: Donald, Le Talek, Boaći (Crvena zvezda), Everton, Leonardo (Partizan).

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Ristić, Donald, Le Talek, Plavšić (od 86. Sikimić), Kanga, Ruiz (od 75. Srnić), Boaći.
Partizan: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić (od 85. Radin), Everton, Jevtović, Janković (od 72. Đuričković), Leonardo, Đurđević, Tavamba (od 78. Kosović).

Partizan je slavio ubedljivu pobedu rezultatom 3:1 u 154. večitom derbiju. Ovim trijumfom izjednačio se sa Crvenom zvezdom po broju bodova i u preostalih šest kola vodiće se žestoka borba za titulu između dva najpopularnija srpska kluba. Junak trijumfa crno-belih bio je Leonardo, koji je sa dva postignuta gola zagorčao život igračima i navijačima crveno-belih poput svog zemljaka Klea.

U trećem ovosezonskom derbiju Partizan je drugi put savladao Zvezdu uz jedan remi, ali mu to neće biti dovoljno da osvoji titulu ako šampionat obe ekipe završe sa istim brojem bodova.

Marko Nikolić je nadmudrio Miodraga Božovića u svim segmentima igre i došao do još jednog trijumfa u večitom derbiju. Nisu se crveno-beli povukli kao na prethodna dva derbija, igrali su otvorenije, ali su sve njihove slabosti izašle na videlo. A njih je bilo u ogromnim količinama, posebno u odbrambenoj liniji, što su gosti znalački iskoristili. Zvezda nije imala rešenje za čvrstog tavambu , koji je dobio sve vazdušne duele i uspeo da postigne gol, koji je više plod katastrofalne odbrane domaćina u kojoj se ne zna ko je bio gori, mada su i sredina i napad nisu proslavili.

Partizan je na teren stadiona „Rajko Mitić“ izašao sa namerom da pobedi. Znali su crno-beli šta hoće i u tome uspeli. Napadačko opredeljenje Marka Nikolića sa Tavambom koji je bio iznenađenje u špicu je apsolutno uspelo. Na osnovu svega viđenog u poslednjih nekoliko meseci, pre svega u međusobnim okršajima komšija sa Topčiderskog brda, Partizan je bolji tim.

Crno-beli su odlično počeli meč i imali nekoliko ozbiljnih prilika, ali su poveli u 21. minutu posle fantastičnog pogotka Leonarda iz slobodnog udarca. Bolji početak u drugom poluvremenu Crvene zvezde i smušenost partizanove odbrane koristi Boaći, koji postiže gol za izjednačenje 1:1 u 48. minutu. Gosti ponovo preuzimaju inicijativu stvaraju šanse i nakon kornera u 70. minutu i pogrešne procene golmana Manojlovića prednost crno-belima donosi Tavamba. Tačku na ovaj derbi stavio je Leonardo golom u 79. miutu za ubedljivih 3:1.

Presrećni su bili igrači i navijači crno-belih nakon ovog velikog trijumfa, a dvostruki strelac Leonardo ističe:

– Dva puta smo savladali najvećeg rivala i time pokazali koliko vredimo. Borićemo se do kraja. Zvezda teško gubi bodove ali treba verovati i nadati se njihovom kiksu. Odigrali smo odlično mogli smo dati još koji gol ali sam zadovoljan učinjenim. Srećan sam što sam postigao dva pogotka od kojih je onaj prvi bio stvarno efektan – zaključio je Leonardo.

Aleksandar Luković kapiten Crvene zvezde sportski je podneo poraz i čestitao rivalu:

– Jednostavno bili su bolji ovog puta. Iskoristili su svoje šanse i zasluženo pobedili. Uspeli smo da se vratimo, ali nismo imali snage za potpuni preokret. Treba što pre zaboraviti ovaj meč. Ima još šest utakmica, igraće se na svaka tri dana i mislim da je to za nas dobro. Bolje što je tako zgusnut raspored, da se odmah okrenemo narednim utakmicama. Najbitnije je da smo i dalje prvi, tako da sve od nas zavisi – realano je rekao Luković.

Derbi su i ovoga puta obeležili brojni navijački incidenti. A po završetku meča sukobili su se i igrači Kanga i Everton.