Predstavljamo vam odmaralište: ŠUPLJA STENA
19. маја 2017.
Arhiepiskop Jovan – počasni doktor teologije u Atini!
20. маја 2017.

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički rezultatom 3:1, time su crno – beli došli na korak od osvajanja šampionske titule.

Radnički – Partizan 1:3 (0:0)
Niš; Stadion Čair; Gledalaca: 15.000; Sudija: Zoran Široki (Smederevo); Strelci: Dušan Živković 85 – Leonardo 55, Đurđević 58, 78, Žuti kartoni: Tomić(Radnički), Ćirković, Jevtović, Tavamba, Đuričković (Partizan).

Radnički: Zogović, Petrović, Bulatović, Živković, Stanković, Arsić, Tomić, Jovanović (od 78. Živković), Stojanović (od 66. Popara), Travančić (od 72. Mrkić), Kojić.

Partizan: Stevanović, Vulićević, Milenković, Ćirković, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković (od 84. Radin), Leonardo, Mihajlović (od 77. Đuričković), Đurđević (od 82. Tavamba)

U dva potpuno različita poluvremena, Partizan je lakše od očekivanog došao do bodova. Crno – beli su pravim blickrigom u drugom poluvremenu za svega tri minuta trasirali put ka bitnoj pobedi.

Kreatori Partizanove pobede ponovo su bili Leonardo i Đurđević. Brazilac je otključao bravu Nišlija u 55. minutu, a Đurđević golovima u 58. i 78. pozvao na šampionsku žurku u poslednjem kolu protiv Mladosti. Počasni gol za domaći tim pet minuta pre kraja postigao je Živković.

Dvostruki strelac Uroš Đurđević bio je prezadovoljan posle meča:

Velika tenzija pre utakmice uticala je na našu igru u prvom poluvremenu. Potvrdili smo kvalitet da možemo dobro odigrati protiv veoma kvalitetnog protivnika. Atmosfera je bila fenomenalna. Hvala Grobarima, koji su ponovo bili uz nas i nadam se da ćemo ovu kaznu „skinuti“ i moći da proslavimo titulu zajedno sa njima protiv Mladosti. Idemo i u tom meču na pobedu. Ne moram da budem strelac ali je bitno da uzmemo „duplu krunu“- smatra Đurđević.