Test za trudnoću iz kućne radinosti: Kad apoteka ne radi, pomoći će pasta za zube!
7. октобра 2017.
VENČANJEM U SABORNOJ CRKVI PRINC FILIP I PRINCEZA DANICA ZAKLELI SE NA VEČNU LJUBAV
8. октобра 2017.

Srbija je izgubila od Austrije 3:2 u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Mundijal u Rusiji. Srbija je doživela prvi poraz u najvažnijoj utakmici

„Orlovi“ nisu uspeli iz Beča da polete za Rusiju! Prva prilika za odlazak na Svetsko prvenstvo je propuštena pa će put na Mundijal Srbija tražiti protiv Gruzije kod kuće.

Za Austriju su golove davali Burgštaler u 25, Arnautović u 76. i Šaub u 90. minutu, a za Srbiju Milivojević u 11. i Matić u 84. minutu.

Da li je Austrija bila toliko bolja, ili je Srbija igrala toliko loše, tek jedino je golman Vladimir Stojković bio na visini zadatka. Da golman Partizana nije branio kako je branio, u mreži srpskog gola bi verovatno bilo još lopti.

Austrijanci su odigrali kao da su bodovi potrebni njima, a ne srpskoj selekciji. Flegmatična odbrana u kojoj je duvala promaja i nedostatak „herca“ u napadu jasno su pokazali da je Austrija zaslužila pobedu.

Veliki broj srpskih navijača na stadionu Ernst Hapel je od samog početka utakmice počeo da pruža podršku „Orlovima“. Nije to previše pomoglo Srbiji jer je već od starta meča Kajnc pokazao da će odbrana Srbije biti na velikom ispitu.

Posle nekoliko nezanimljivih minuta, Kajnc u sedmom minutu nakon jednog dobrog dodavanja saigrača izlazi sam kao „duh“ ispred Stojkovića, šutira po sredini ali se Stojkoviću mora priznati da je reagovao izuzetno prisebno.

Nova dobra šansa za Austriju je bio pokušaj Arnautovića glavom. On je loptu zahvatio pored Baneta Ivanovića, a lopta je otišla tik pored gola Srbije.

Za šok na „Ernst Hapelu“ se u 11. minutu pobrinuo Luka Milivojević. Aleksandar Mitrović je ostavio Kolarovu loptu na levoj strani, bek Rome je centrirao, lopta je došla do Milivojevića koji je sa dvadesetak metara poslao „žabicu“ u malu mrežu Lindnera za prednost Srbije.

Gol nije poremetio Austrijance koji su preko Griliča, Baumgartlingera i Kajnca nastavili da prave probleme odbrambenoj liniji Srbije na čelu sa Nastasićem, Mitrovićem i Ivanovićem.

Danso je takođe imao odličnu šansu u 15. minutu i pokazao da u odbrani Srbije ima „promaje“. Šutirao je sa sedam, osam metara i srećom promašio.

Usledilo je mirnijih desetak minuta sa nekoliko polušansi sve do gola Burgštalera u 25. minutu. Dansova lopta je preletela više od pola terena, uključujući i flegmatičnu odbranu Srbije u tom trenutku, sam ispred Stojkovića je izašao Burgštaler koji koristi svoju priliku i poravnava rezultat.

U međuvremenu se raduju Velšani i Irci jer su i jedni i drugi pobedili u svojim utakmicama pretposlednjeg kola pa zaostaju samo bod, odnosno dva u odnosu na našu selekciju.

Čak 42.400 ljudi je u 34. minutu još jednom uzdahnulo kada je Kolarov izveo slobodan udarac i centirao pravo na glavu Branislava Ivanovića. Ivanović je zahvata glavom i pogađa prečku.

Usledilo je nekoliko šansi na obe strane, ali se rezultat do kraja poluvremena u kome je Austrija bila bolji protivnika nije menjao.

Na početku drugog poluvremena, usledio je nešto mirniji period igre. Mada su Gaćinović i Tadić nagovestili da bi nešto moglo da se promeni u napadu Srbije, to se nije desilo jer su vrlo brzo Austrijanci preuzeli kontrolu igre i počeli da ređaju prilike pred golom Srbije i prete Stojkoviću.

Srpski golman je bio odličan, ali nije mogao ni u drugom poluvremenu da odbrani sve. Prvo je fenomenalno u padu do Arnautovića prosledio Burgštaler, a Arnautovića nije ispratio Nastasić pa je u 76. minutu Austrija preokrenula rezultat. Arnautović se nije radovao ali to nije mnogo pomoglo jer je Srbija bila pred porazom.

Nije se mnogo toga promenilo u igri „Orlova“ ni posle drugog gola Austrije. Austrijanci su igrali sa mnogo više energije, ali treba istaći pokušaj Tadića iz 83. minuta kada se istakao i Lindner. Golman Austrije nije uspeo da na isti način odreaguje i u sledećoj situaciji kada je Matić posle kornera iskoristio gužvu i sproveo loptu u mrežu.

Kada se činilo da je meč gotov i da će Srbija u Beograd protiv Gruzije otići sa dva boda prednosti u odnosu na Vels, Šaub centrira sa desne strane, lopta vara Stojkovića po treći put, a Austrijanci stižu do zaslužene pobede 3:2.

Izvor: B92/Avalainfo.net