18. маја 2017.
Šešelj: Zahtevam pomilovanje Zvezdana Jovanovića!
19. маја 2017.

Nema šanse da se raduju trofeju!

Crvena zvezda je savladala Javor u Ivanjici rezultatom 3:0 i tako sačuvala slabu teoriju i još slabiju nadu da u poslednjem kolu može doći do šampionske titule.

Javor – Crvena zvezda 0:3 (0:1)

Ivanjica, Stadion: Kraj Moravice, Sudija: Danilo Grujić, Gledalaca: 3000, Strelci: Kanga 38 pen, Donald 77, Boaći 87 pen, Žuti kartoni: Kornelijus, Amanović, Terzić, Tomanović, karišik (Javor), Boaći, Ristić (C. Zvezda), Crveni karton: Austin (Javor) 39.minut

Javor: Đogatović, Terzić, Karišik, Kolaković, Amanović, Eliomar, Austin, Mitošević (od 59. Tomanović), Sević (od 69. Maričić), Tripković (od 79. Obradović), Milanović

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald ( od 85. Vujaklija), Plavšić (od 71. Vučićević), Kanga, Milić (od 55. Ristić), Boaći.

Zvezdini fudbaleri su rutinski odradili posao protiv indisponiranog i nezainteresovanog rivala. Međutim, rezultat iz Niša im ne ostavlja gotovo nikakave šanse da se u poslednjem kolu raduju trofeju.

Poveli su crveno – beli u 38. minutu. Plavšić je ušao u šesnaesterac, pokušao je da prebaci Kornelijusa, koji je igrao rukom. Za sudiju nije bilo dileme, pokazao je na belu tačku, a prvotimac Javora dobio je drugi žuti karton. Siguran realizator bio je Kanga. Gabonac je na ovom meču bio ključni igrač u pobedi svog tima.

Sa igračem manje domaćin nije mogao da pruži snažniji otpor tako da su u drugom delu primili još dva gola. Prvo je Donald bio strelac na asistenciju Ristića u 77. minutu nakon slobodnog udarca.

U 87. minutu još jedan jedanaesterac za Crvenu zvezdu. Ovoga puta Boaći je golmana poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za konačnih 3: 0.

Trener Crvene zvezde Boško Đurovski, imao je šta da zameri svojim pulenima uprkos pobedi:

– Bili smo bolji, ali očekivao sam da damo gol iz igre. To mora da nas krasi. Ne raduje me što su sva tri gola pala iz prekida. Čestitam igračima, pokazali su želju mada su znali da je Partizan pobedio. Treba verovati do kraja. Mladost ima dobru ekipu, neka igraju na pobedu protiv Partizana. Hvala navijačima, pozivam ih da nas podrže protiv Radničkog – zaključio je Đurovski.

Izveštać iz Ivanjice: Saša Milenović