VENČANJEM U SABORNOJ CRKVI PRINC FILIP I PRINCEZA DANICA ZAKLELI SE NA VEČNU LJUBAV
8. октобра 2017.
ERDOGAN: U Beograd se ulazilo kroz Stambol kapiju, a u Istanbul kroz Beogradsku – NAŠE VEZE SU DUBOKE!
10. октобра 2017.

Fudbaleri Srbije vratili su se na veliku scenu, posle osam godina plasirali su se na Svetsko prvenstvo

„Orlovi“ su minimalnom pobedom nad Gruzijom u poslednjem kolu kvalifikacija osvojili Grupu D ispred Irske i Velsa i direktno se plasirali u Rusiju.

Izabranici Slavoljuba Muslina su namučili oko 40.000 navijača na „Rajku Mitiću“, ali su uspeli da izbore pobedu vrednu plasmana.

Junak dana bio je Aleksandar Prijović, koji je kao rezervista postigao prvi gol u dresu Srbije i odveo „Orlove“ na SP.

Naši fudbaleri su podlegli pritisku pa su odigrali loše prvo poluvreme, prepuni nervoze nisu uspeli konkretno da zaprete golu rivala, dok je Gruzija bila često opasna ispred našeg kaznenog, a morao je da reaguje i Stojković.

Razočarani navijači su ih zvižducima ispratili u svlačionicu, i to je izgleda bio „lek“. Na teren kao da se vratio novi tim „Orlova“, koji su dominirali od starta, konstantno pretili rivalu, ali gola nije bilo.

Redale su se šanse Gudelja, Mitrovića, Matića, čiji je šut zaustavljen na gol liniji, ali 15 minuta pre kraja led je konačno probijen.

Ivanović je pokrenuo akciju po desnoj strani, proigrao Mitrovića, koji šalje dijagonalu po zemlji na drugoj stativi, a Prijović uklizava i baca u trans saigrače i navijače.

Tako se Srbija posle osam godina vratila na svetsku scenu, opet ćemo igrati na Svetskom prvenstvu, i nadamo se ovaj put uživati u nastupu „Orlova“, u Rusiji.

Drugo mesto u Grupi D osvojila je Irska, minimalnom pobedom u Velsu, u okršaju sa direktnim rivalom, pa će u baraž.

Uživo:

22:36 Kraj! Srbija je na Svetskom prvenstvu!

84′ Srbija kontroliše situaciju na terenu, „troši“ vreme do kraja meča.

79′ Gruzini koriste oprezniju igru „Orlova“, organizuju nekoliko polukontri, ali ih lopta ne sluša kao u prvom poluvremenu.

75′ Muslin odmah reaguje, ne želi ništa da rizikuje, povlači jednog od napadača, umornijeg Mirovića, a ulazi zadnji vezni Milivojević.

Uživo:

74′ GOOOOOL! Srbija vodi 1:0! Svetsko prvenstvo je blizu! Aleksandar Prijović je postigao prvenac u nacionalnom dresu!

Ivanović je ukrao loptu na sredini terena, proigrao na desnoj strani Mitrovića, on šalje dijagonalu po zemlji na drugu stativu gde uklizava Prijović i trese mrežu Gruzina.

73′ Nova gol šansa posle kornera, Ivanović je bio sam na petercu, ali opet šut glavom preko gola.

69′ Sa gol linije! Fantastična šansa za Srbiju, ali ništa od vođstva. Posle kornera sa desne strane, Matić je šutirao snažno sa desetak metara, ali Kankava sprečava gol!

65′ „Glavomet“ u kaznenom prostoru Gruzije, ali šutevi Mirovića, Maksimovića i Ivanovića u jednom napadu nisu išli u okvir gola.

61′ Prva izmena u Srbiji, Muslin sve karte baca u napad, Prijović menja Ljajića.

Irska je povela u Kardifu protiv Velsa, u takvoj situaciji Srbiji je dovoljan i remi za prvo mesto.

54′ Sjajna šansa za Mitrovića posle centaršuta Tadića sa desne strane, centarfor Njukasla je dobro šutirao glavom na drugoj stativi, ali brani Makaridze.

52′ Znatno bolja igra Srbije u nastavku, razigrao se Ljajić, „Orlovi“ su znatno agresivniji i brži, zadovoljniji su i navijači.

49′ Nova šansa za „Orlove“, kombinovali su Tadić i Ivanović po desnoj strani, kapiten ubacuje loptu pred petarac, ali Gruzini intervenišu ispred nosa Mitroviću.

48′ Srbija kreće ofanzivno na startu drugog poluvremena, odličan šut Gudelja sa distance, ali za malo iznad prečke.

21:35 Navijači gube strpljenje zbog nerzovnih „Orlova“, koje su „počastili“ zvižducima prilikom odlaska u svlačionicu.

45′ Kraj prvog poluvremena, bleda igra Srbije, Gruzija je bila konkretnija u završnici.

43′ Blag pritisak Srbije u završnici poluvremena, Gruzini akcije uglavnom prekidaju faulovima, ali su „Orlovi“ bezopasni iz prekida.

41′ Prvi žuti karton, javnu opomenu dobio je Matić.

39′ Konačno prava šansa za Srbiju, kombinovali su Ljajić i Tadić, šutira vezista Sautemptona, ali pogađa Makaridze u nogu i lopta završava u korneru.

Zagorcu smetaju zvižduci na „Marakani“

35′ Nova opasna situacija ispred našeg gola, Kvilitalija je u solo prodoru prevario dvojicu „Orlova“, ali je preterao sa driblinzima i izgubio loptu.

33′ Navijači gube strpljenje, čuju se prvi zvižduci sa tribina.

30′ Ljajić je pokušao sa distance, ali preko gola. Srbija bez konkretne šanse.

27′ Miran period utakmice na „Marakani“, srpski fudbaleri deluju nervozno, pa je rasterećeni rival značajno konkretniji u završnici.

24′ Dobar visok pas Matića kroz sredinu, Ljajić se ubacio iza leđa gruzijske odbrane, ali ne uspeva da primi loptu.

Uživo: Slaba Hrvatska, Ukrajinci konkretniji

21′ Gruzija opet ima kontrolu, rival ponovo stvara „višak“ ispred kaznenog prostora, ali je opasnost prošla zbog lošeg visokog pasa na levi bok.

17′ Opasnost pred golom Srbije, Gvilija je šutirao sa oko 20 metara, gađao je donji desni ugao, ali sjajno interveniše Stojković. Ivanović je prigovorio Matiću posle ove situacije.

11′ Posle nekoliko minuta gruzijske kontrole ritma, „Orlovi“ organizuju polukontru, kombinovali su Tadić i Mitrivić, ali štoperi Gruzije uspevaju da preseku dupli pas ispred kaznenog prostora.

5′ Gruzija je odolela početnom naletu Srbije i uspostavila ravnotežu na sredini terena.

2′ Prvi napad Srbije, posle kombinaije Ljajića i Kolarova na levoj strani „Orlovi“ su izborili korner, a Kolarov je prvi zapretio Gruzinima udarcem sa oko 30 metara, koji je lako obuzdao Makaridze.